Senvion GmbH hakkında

Senvion uluslararası bir rüzgar türbini sağlayıcısıdır. Mühendislik firmamızın merkezi Hamburg da bulunmaktadır.Hem onshore hem de offshore sektörlerinde dünyanın lider rüzgar türbini tedarikçilerden biridir.

Ürün portfolyosu 2 den 6.3 megavata (MW) kadar değişen anma güçlerine, ve 82 metreden 152 metreye varan rotor çapına sahip olan türbinleri içermektedir. Buna ek olarak opsiyonel ürünler de geliştirilmektedir.

Senvion’un uzmanlık alanları rüzgar türbinilerin gelişimi, üretimi, satışı ve kurulumudur. Projeye özel temel inşaatı, nakliye ve kurulumu, servis ve bakımı gibi alanlarda da her projenin ihtiyaçlarına göre özel hizmetler sunulmaktadır

Senvion’un önceliği rüzgar türbinlerinin uzun vadeli kullanırlığını sağlamaktır.

2013/2014 mali yılının sonunda firmanın kuruluşundan bugüne kadar bütün dünyada kurduğu 5,300’ü aşkın türbinlerin toplam kapasitesi 10,000 megavatı geçmiştir. Bu sayede şirket rüzgar türbinlerinin imalatı ve kuruluşunda önemli deneyimler kazanmıştır.

2013 yılında hizmete giren türbinlerin toplam 1,574 MW lik kapasitesi  Senvion’ un piyasa payını %5’e ulaştırdı.

Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya ‘da bulunan şubeleri ile oluşan geniş dağıtım ağı, uluslararası danışmanlık hizmetleri sunmakta  ve Senvion rüzgar türbinlerin satışını gerçekleştirmektedir.

Geniş dağıtım ağı sayesinde bölgelerin özel ihtiyaçları karşılanabilir ve müşterilere yerli, yetkin ve çok dilli bir hizmet  sunulabilir.

Senvion Turkey Rüzgar Türbinleri Ticaret Limited Şirketi

Eylül 2014 te Senvion Turkey, Senvion SE’in tek mülkiyetli bağlı şirket olarak kuruldu. Şirketin merkezi Ankara'dadır. Orta vadede şirket Türkiye deki projelerinin servis ve bakım hizmetleri gibi  alanlarda bağımısız olarak faaliyet gösterecektir.

Türkiye rüzgar enerji piyasası büyük bir potansiyali sunuyor: 2023 e kadar Türkiye Rüzgar Enerjisi Birligi kurulu kapasitenin 20.000 megavat’a ulaşaçağını öngörüyor.

Öncü. Başarı. Onshore. Senvion 3.XM serisi. (PDF)
2 MW sınıfındaki en çok satılan güvenilir model. Senvion MM serisi. (PDF)
Ürün portföyü. Teknik veriler. (PDF)